Wyszukiwarka opisów zawodów - Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach


Wyszukiwarka opisów zawodów

Nazwa: Pracownik obsługi klienta instytucji finansowej
Kod: 331203
Synteza:
Pracownik obsługi klienta instytucji finansowej wykonuje zadania w zakresie sprzedaży produktów bankowych i zajmuje się kompleksową obsługą posprzedażową.
Pracownik obsługi klienta instytucji finansowej jest zawodem o charakterze usługowym. Pracownik obsługi klienta instytucji finansowej należy do średniego personelu do spraw finansowych. Celem jego pracy jest obsługa klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Wyjaśnia, doradza, a także przyjmuje reklamacje klientów. Oferuje produkty i usługi bankowe klientom banku oraz pozyskuje nowych klientów. Wykonuje operacje gotówkowe i bezgotówkowe. Gromadzi i porządkuje dokumentację niezbędną do wykonywania transakcji. Sporządza dokumenty, sprawozdania, posługuje się oprogramowaniem bankowym.
Zadania zawodowe:
  • pozyskiwanie nowych klientów;
  • otwieranie rachunków bankowych oraz innych produktów depozytowych;
  • wykonywanie operacji gotówkowych i bezgotówkowych;
  • kompletowanie dokumentów do udzielania kredytu;
  • wprowadzanie danych do systemu bankowego/aplikacji bankowych;
  • sporządzanie sprawozdań, rejestrów oraz innej dokumentacji bankowej;
  • organizowanie stanowiska pracy zgodnie z zasadami BHP, ochrony ppoż., ochrony środowiska i ergonomii.
Do podjęcia pracy w zawodzie pracownika obsługi klienta instytucji finansowej zwykle wymagane jest wykształcenie średnie zawodowe o kierunku np. ekonomicznym lub średnie ogólne. Wskazane jest przyuczenie w miejscu pracy. Czasami wymagane jest posiadanie prawa jazdy kat. B. Pracownik obsługi klienta instytucji finansowej powinien brać udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
Dodatkowe zadania zawodowe: .

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę