Fundacja „POMÓC WIĘCEJ" rozpoczyna realizację projektu „PAL z Fundacją Pomóc Więcej"

Cel główny projektu:

Celem Projektu PAL Z FUNDACJĄ POMÓC WIĘCEJ (Program Aktywności Lokalnej) jest wzrost zdolności do zatrudnienia osób niepełnosprawnych wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym ze Świętochłowic i miast ościennych poprzez zdobycie określonych umiejętności i kompetencji społeczno-zawodowych, poprawę stanu zdrowia oraz integrację ze społecznością.

Cel projektu : wzrost zdolności do zatrudnienia osób niepełnosprawnych wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym ze Świętochłowic i miast ościennych poprzez zdobycie określonych umiejętności i kompetencji społeczno-zawodowych, poprawę stanu zdrowia oraz integrację ze społecznością.

Dla kogo: dorosłe osoby niepełnosprawne

W RAMACH PROJEKTU OFERUJEMY BEZPŁATNE:

Korzystanie z pracowni poligraficznej, w której możliwe będzie odbywanie kursów zawodowych pod okiem specjalistów, zajęć i szkoleń z zakresu poligrafii.

Warsztaty rozwoju osobistego i kreatywności.

Opierać się będą na pracy metodami aktywnymi, które prowadzą do świadomego rozpoznawania i kierowania swoimi emocjami, rozwijają motywację, zwiększają aktywność i niezależność uczestników. Uczestnictwo w warsztatach stworzy warunki do wypowiedzi i twórczości. Podkreślą dorosłość uczestników i sprawczość z niej wynikającą. Psycholog pomaże radzić sobie z lękiem przed samodzielnym działaniem, doświadczaniem niepowodzeń. Zajęcia dostarczą również uczestnikom okazji do przeżywania swoich sukcesów i osiągnięć. Wzmocnią poczucie własnej wartości.

Warsztat rozwiązywania konfliktów i poprawy relacji społecznych.

Biorąc pod uwagę fakt, iż konflikt jest nieodzownym elementem życia społecznego oraz działalności zawodowej, celem warsztatu jest nabycie umiejętności odnajdywania źródła powstawania konfliktów w grupie roboczej. Warsztat ma nauczyć UP jakie są mechanizmy powstawania konfliktów oraz metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Uczestnik warsztatu pozna również strategie zarządzania konfliktem oraz umiejętności rozwiązywania wszelkich nieporozumień na polu zawodowym. Podczas szkolenia Uczestnicy Projektu poznają również czynniki i różne okoliczności, które sprzyjają powstawaniu konfliktów. Uczestnicy warsztatu poznają wiedzę teoretyczną i uczą się w sposób praktyczny za pomocą kilku metod działania. Podczas szkoleń wykorzystuje się takie techniki jak dyskusję na forum, scenki rodzajowe, gry symulacyjne czy też burzę mózgów. Dobrym pomysłem jest również wykorzystywanie interaktywnej prezentacji oraz ćwiczeń w grupach i ćwiczeń indywidualnych z trenerem. Dzięki zastosowaniu tych technik szkolenie kształtuje praktyczne umiejętności radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi.

Trening umiejętności społecznych i motywacyjny.

Celem tej formy wsparcia będzie kształtowanie umiejętności dokonywania samodzielnych i odpowiedzialnych wyborów w sytuacjach społecznych przez Osoby Niepełnosprawne oraz pobudzenie ich kreatywności i przedsiębiorczości. Uczestnicy nabiorą pewności siebie w kontakcie z otoczeniem zewnętrznym, co pozwoli na ich naturalne wejście w różne środowiska.

Warsztaty psychoedukacyjne.

Celem warsztatu jest zwiększenie kompetencji interpersonalnych osób niepełnosprawnych pozwalających im lepiej radzić sobie w środowisku społecznym poprzez samopoznanie, zrozumienie zachowań własnych i innych osób, umiejętność wyrażania myśli, uczuć i potrzeb oraz ich zaspakajania, umiejętność rozwiązywania konfliktów, odblokowanie indywidualnych zasobów, poprawienie umiejętności komunikowania się z innymi, stawianie sobie realistycznych celów życiowych, zmianę blokujących przekonań i stereotypów myślowych o sobie i swoich ograniczeniach oraz poprawienie obrazu siebie.

Zajęcia sportowo-edukacyjne takie jak: Będą realizowane pomysły uczestników i ich otoczenia zgodnie z ich potrzebami. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie pod adresem: fundacjapomocwiecej@gmail.com 
tel. 785 371 059